Aktualności

Kultura

Gospodarka

Sport

BANK ŻYWNOŚCI W ŁAZACH JUŻ POMAGA

Nawet 600 osób skorzysta z pomocy banku żywności w Łazach. Pierwsi potrzebujący z miasta Łazy oraz terenu gminy już otrzymali mąkę, sery, kaszę i inne produkty spożywcze.

Akcja pomocy najbiedniejszym w Łazach to inicjatywa trzech radnych i organizowana jest we współpracy z katowicką fundacją "Daj Siebie Innym", która prowadzi Bank Żywności - poinformowała Bożena Miklas z Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Łazach.

            Na początku potrzebujący otrzymują paczki złożone z 11 produktów żywnościowych, w przyszłości będzie ich więcej, np. 20. Pomoc obecnie otrzymuje około 350-400 osób. To rodziny z uczącymi się dziećmi lub pociechami w wieku przedszkolnym. Co miesiąc będziemy wydawać niezbędne towary, a od  początku przyszłego roku chcemy objąć akcją 600 osób. Zakres pomocy uzależniony jest m.in. od wsparcia Agencji Rynku Rolnego – dodała Miklas.

            Na razie towary wydawane są w szkołach. Już niedługo otwarta zostanie główna siedziba Banku Żywności w Łazach, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Chruszczobrodzie. Powstał tutaj specjalnie przygotowany magazyn wyposażony m.in. w chłodnie i z tego miejsca będziemy wydawać paczki z żywnością – podkreśla Bożena Miklas.

            W tej chwili rodziny w paczce dostają 11 produktów: mąkę, kaszę, makaron, mleko, dżemy, pulpety, groszek konserwowy, herbatniki, masło, ser żółty i jogurty. W przyszłości ta pomoc może być poszerzona o środki higieniczne (mydło, proszki) oraz ubrania.

            Akcja pomocy żywnościowej dla ubogich i potrzebujących mieszkańców Gminy Łazy była prowadzona już wcześniej i organizował ją Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nie miała jednak tak szerokiego zasięgu jak obecnie.

            Osoby chcące wesprzeć Bank Żywności w Łazach powinny kontaktować się z fundacją "Daj Siebie Innym" lub Urzędem Miejskim w Łazach.

  • dodano: 05-11-2012
  • autor: mpp
  • głosuj przeciw
  • brak ocen
  • głosuj przeciw

Zaloguj się by oceniać

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Skomentuj