Aktualności

Kultura

Gospodarka

Sport

Kronika policyjna

Jeżeli posiadasz informacje, które mogą pomóc w wykryciu sprawcy przestępstw, nie zwlekaj, przekaż je Policji - w ten sposób pomożesz innym !!!

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia i zatrzymania
sprawców przestępstw można przekazać za pomocą formularza „Powiadom nas”
zamieszczonego na stronie internetowej KPP Zawiercie.

http://www.zawiercie.slaska.policja.gov.pl/wydarzenia/

Wciąż szukamy sprawcy

Wciąż szukamy sprawcy Policjanci z Zawiercia poszukują kierowcy, który potrącił 23-latka i uciekł z miejsca wypadku. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę tuż po północy w miejscowości Fugasówka. Młody mężczyzna zginął na miejscu. Śledczy proszą o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu pojazdu lub osoby nim kierującej.

czytaj dalej

Poszukiwana listem gończym

Poszukiwana listem gończym Zawierciańscy policjanci poszukują 44-letniej Joanny Dziurowicz, podejrzanej o przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej. Poszukiwana kobieta ma około 175 cm wzrostu, średnią sylwetkę i ciemne włosy. Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu.

czytaj dalej

Świąteczny "Bezpieczny Weekend"

Świąteczny "Bezpieczny Weekend" Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości.

czytaj dalej

Kontrole autokarów przed feriami

Kontrole autokarów przed feriami W województwie śląskim zimowe ferie rozpoczną się za trzy tygodnie. Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą.

czytaj dalej

Jestem POLICJANTEM - MOGĘ WSZYSTKO?

W internecie pojawił się filmik, na którym widać, jak policja drogowa z Myszkowa przeprowadziła kontrolę prędkości nie mając przy sobie dokumentów legalizacyjnych radaru. CZY W OGÓLE JE POSIADA?! Film i tekst o Państwie Policyjnym pojawił sie i pojawia we wszystkich niemal mediach.

czytaj dalej

AKCJA ZNICZ 2012

AKCJA ZNICZ 2012 Już od środy zawierciańscy policjanci rozpoczynają akcję "Znicz 2012". Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu na drogach, szczególnie w rejonie cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożności zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. W niektórych miejscach zostaną wprowadzone zmiany organizacji ruchu. Kierowcy powinni również spodziewać się częstszych kontroli.

czytaj dalej

Wypadek śmiertelny w Pradłach

Wypadek śmiertelny w Pradłach Policjanci z Zawiercia wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w pobliżu miejscowości Pradła. W wyniku zderzenia trzech pojazdów śmierć poniósł 76-letni mężczyzna.

czytaj dalej

Kampania "Nie przegraj"

Kampania "Nie przegraj" Już w 2011 roku Fundacja Dzieci Niczyje, Komenda Główna Policji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zainicjowały wspólne działania, których efektem jest kampania „Nie przegraj”. Podjęta inicjatywa to odpowiedź na problem komercyjnego wykorzystywania dzieci w celach seksualnych, zwłaszcza w kontekście UEFA EURO 2012.

czytaj dalej

Zatrzymani z narkotykami

Zatrzymani z narkotykami Zawierciańscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Z zabezpieczonej amfetaminy można było sporządzić prawie 280 porcji dilerskich. Uzyskane przez śledczych informacje pozwoliły również na zatrzymanie osoby, u której zapatrywali się w środki odurzające.

czytaj dalej

Bezpieczny weekend wielkanocny

Bezpieczny weekend wielkanocny Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu – tak będą wyglądały święta Wielkanocy dla tysięcy funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy będą, jak co roku, czuwać nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Oprócz tego, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie przemieszczają się w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach.

czytaj dalej

  • 2
  • lipca
  • Czwartek
Imieniny
Jagody, Marii, Urbana
wschód słońca:
4:36
zachód słońca
20:57
Pogodny dzień23°C
wilgotność
44 %
ciśnienie
1016 hPa
wiatr
3 km/h

Newsletter

podaj swój adres e-mail

Wiki

Osiedle robotnicze TAZ

Multimedia